(066) 056 78 16
менеджер
(067) 121 43 50
Валерій
gmailupk.dpua@gmail.com
skypenasosdp

Загальна інформація

Кульові крани – це сучасний і ефективний вид запірної арматури. На відміну від традиційних вентилів і засувок, вони не вимагають частого технічного обслуговування та щорічної ревізії. Крім того, дані пристрої мають на порядок меншою вагою і більш компактними габаритними розмірами, у порівнянні з традиційною запірною арматурою. Застосовуються кульові крани, як правило, при прокладанні магістральних трубопроводів, які служать для транспортування води та природного газу.

 

Конструкція і класифікація кульових кранів

Кожен кульовий кран являє собою технологічне пристрій, в якому замикаючим елементом служить шар, який пропускає або перешкоджає проходженню речовини, що транспортується по трубопроводу, в залежності від необхідності. Складається цей пристрій з нерухомого корпуса і рухомого кулі, який іменується затвором. Кульові крани відрізняються по типу інтеграції в трубопровід:

· Приварні

· Штуцерные

· Фланцеві

· Муфтові

· Комбіновані

 

Крім того, дані пристрої можуть відрізнятися за формою проходу, так він може мати наступні форми: круглу, овальну, прямокутну або трапецієподібну. Також кульові крани можуть мати одну з двох конструкцій запірного елемента: куля на опорах або плаваючий шар. У більшості випадків плаваючий шар застосовується при невеликих розмірах проходу крана, для великих же проходів частіше застосовується куля з опорами. Управління кульовими кранами, в залежності від конструкції здійснюється вручну або за допомогою електричного приводу.

 

Експлуатаційні особливості

На сьогодні кульові крани є найбільш зручним і практичним типом запірної арматури. При цьому вартість даних пристроїв порівняно невелика і цілком виправдовує їх високу надійність. Варто також сказати, що навіть при значному забрудненні транспортованого речовини герметичність кульового запору не порушується. При транспортуванні води, наявність в ній різноманітних добавок і домішок також не завадить повноцінному функціонуванню крана.

 

Застосовувані матеріали

Елементи кульового крана, на які припадає максимум навантаження, мають антикорозійний захист, що обумовлює тривалий термін служби цих пристроїв. Інтенсивне використання і високі навантаження не стануть перешкодою для тривалої і надійної служби таких кранів. Кульові крани, залежно від виду, можуть виготовлятися чавуну, сталі або латуні. При цьому ущільнювальні кільця виконуються з металу, фторопласту або гуми. Латунь застосовується, як правило, для кульових кранів, що працюють у середовищі з високою температурою. Це обумовлено тим, що вона володіє найкращими експлуатаційними властивостями.