Насоси багатоступінчасті

 
Насоси багатоступінчасті відцентрові представляють собою окремий клас устаткування, призначений для створення великих напорів. Вони здатні передавати значні обсяги нейтральних рідин з невеликою часткою механічних домішок. Наприклад, це може бути холодне і гаряче водопостачання, маслянисті рідини або нафту. Причому, їх температура повинна варіюватися в межах 1-105 ° С.
 
 
Основними областями застосування багатоступеневих насосів, що працюють з використанням відцентрової сили, є: подача технологічних рідин під великим напором (охолодження машин, очищення різних конструкцій), переклад рідин в блок для подальшої обробки (промисловість, очисні споруди), використання рідини в якості передавача тепла ( організація системи опалення та харчування). Більш того, багатоступінчасті насоси отримали широке застосування в сільському господарстві, міських інженерних системах, кам'яновугільних шахтах тощо.
 
 
 
 
 
Багатоступінчасті насоси бувають трьох типів:
 
 
1. Секційні багатоступінчасті насоси (МС).
2. Спіральні багатоступінчасті насоси, робочі колеса яких мають односторонній вхід (М).
3. Спіральні багатоступінчасті насоси з одним колесом двостороннього входу, а іншими - одностороннього (МД).
 
 
 
 
Насоси багатоступінчасті типу МС представлені однаковими секціями з торцевих роз'ємом. Це дозволяє уніфікувати їх і здійснювати серійний випуск з різними параметрами. Напір в таких конструкціях залежить від числа секцій. До недоліків секційних багатоступеневих насосів можна віднести скрутну експлуатацію в разі ремонту, який має на увазі розбирання і від'єднання насоса від трубопроводів.
На відміну від секційних моделей, багатоступінчасті насоси спірального типу більш досконалі в конструктивному плані і мають більш високий ККД. Як правило, вони використовуються в якості конденсатних помп на ТЕС.
 
 
 
 
 
Крім того, розрізняють два найпоширеніших підвиду багатоступеневих відцентрових насосів:
 
 
1. Горизонтальні.
2. Вертикальні.
 
 
 
 
Обидва підвиду об'єднує ряд основних характеристик, однак за принципом передачі води вони кардинально відрізняються. Горизонтальні моделі активно використовуються в гідросистемах з метою забезпечення циркуляції води, підвищення тиску, організації поливу територій в сільському господарстві. Вертикальні агрегати, часто, служать для перекачування води і маловязких рідин. Як горизонтальні, так вертикальні відцентрові насоси забезпечують часткову звукоізоляцію, завдяки чому установка даного обладнання можлива в будь-якому зручному місці.
 
 
Насоси багатоступінчасті в Україні представлені широким асортиментом моделей. Сьогодні існують різні насоси багатоступінчасті, ціна яких залежить від типу обладнання, потужності, технічних характеристик і виробника. Найбільш популярними виробниками насосного обладнання на сьогоднішній день є такі компанії, як Grundfos, Calpeda, Pedrollo і Lowara. Якщо вас цікавлять насоси багатоступінчасті, купити їх можна або в нашому спеціалізованому магазині, також і за допомогою мережі Інтернет.