(066) 056 78 16
менеджер
(067) 121 43 50
Валерій
gmailupk.dpua@gmail.com
skypenasosdp

Загальні відомості

Фланець є спеціальним пристроєм, який служить для сполучення між собою елементів трубопроводу (насоси, засувки, труби). З'єднання за допомогою фланців дає можливість зручно і швидко змінити конфігурацію трубопроводу, очистити або оглянути його при необхідності. Як правило, фланці мають різьбовим або зварним з'єднанням. У більшості випадків фланцеве з'єднання включає два фланця і кріпиться за допомогою болтів. Для того щоб забезпечити герметичність, між фланцями поміщають прокладку.

 

Основні види фланців

Фланці мають безліч виконань, залежно від цього, вони володіють деякими конструкційними особливостями. Найпоширеніші фланці, які найбільш широко використовуються:

· Фланець-заглушка

· Різьбовий фланець

· Наскрізний фланець

· Приварний обертовий

· З шийкою

· Приварний з западиною

 

Часто базових фланців не вистачає для створення трубопроводу в повному обсязі. Тому існують додаткові фланці, які необхідні не так часто як базові, але іноді без них не обійтися. Також іноді існує потреба у використанні додаткових елементів, які забезпечують найкраще з'єднання. Список додаткових засобів і спеціальних фланців:

· Проміжні кільця (додаткова частина фланцевого з'єднання)

· Кільцеві і дискові заглушки (додаткові елементи з'єднання)

· Перехідний фланець

· Розширювальний фланець

· Довгі фланці

· Фланець діафрагми

 

Застосовувані матеріали

Фланці виготовляються з різних матеріалів, однак найбільш поширеним є вуглецева кована сталь. Крім кованої сталі фланці можуть бути виготовлені з простого чавуну чавуну або з домішками, нержавіючої сталі, пластика, алюмінію, бронзи, латуні. Варто також відзначити, що фланці мають оброблені поверхні. Крім того, іноді їх покривають шаром іншого матеріалу. В основному матеріал фланців вибирають результат з матеріалу труб, з яких монтується трубопровід: які труби, такі і фланці.

 

Додаткова інформація про фланцях

Різні фланці можуть витримувати різний тиск в трубопроводі. Даний параметр позначається за допомогою цифр (зазвичай від 150 до 2500) та одного з умовних позначень: Клас, #, Lbs, Lb. Ще однією характеристикою фланців є максимальна допустима температура.

Крім того, фланці іноді піддаються рефленню (за допомогою концентричних або спіральних насічок) з метою забезпечити оптимальний контакт з прокладкою. При звичайних умовах експлуатації фланцевого з'єднання цілком достатньо чорнової обробки. Якщо ж використовується металева прокладка, слід підібрати фланці з гладкою поверхнею.