Насоси для стічно - масних середовищ
 
Насоси для стічно- масних середовищ є відцентровими , горизонтальними , консольними , одноступінчастими і призначаються для перекачування виробничих і міських стічних вод. А також інших забруднених рідин з максимальною щільністю 1050 кг/м3 , причому з водневим показником , що варіюється в межах 6-8,5 , граничною температурою 80 ° С. Різні неабразивні речовини можуть міститися , однак , концентрацією не повинна перевищувати 2 % по своїй вазі . Абразивні частинки можуть складати не більше 1 % від обсягу , і можуть бути розміром до п'яти міліметрів , причому з максимальною мікротвердістю 9000 МПа. Забороняється використовувати такі фекальні насоси , а також агрегати для перекачування легкозаймистих і горючих рідин. Ущільнення у валу насоса сальниковое . До сальникового ущільнення подається під тиском затворна рідина , у якої від сторони робочого колеса не повинен перевищувати тиск перед ущільненням на таке значення 0,05-0,1 MПа .
 
Всі технічні характеристики , габаритні розміри , вагу і остальтние параметри в довіднику насосів СМ і 2СМ
 
Мастило підшипників консистентна . Власне всмоктуючий патрубок розташовується по осі насоса , а напірний вертикально вгору. Для забезпечення якісної роботи сальників ущільнення безпосередньо до корпусу ущільнення потрібно подавати технічну воду з певним тиском 3,0 кгс/см2. Варто зауважити , що максимальним тиском на вході може бути значення 1,0 кгс/см2.
 
Проточна частина виконана з сірого чавуну. А наявність деякого монтажного проставка між валами електродвигуна і насоса дозволяє насос без демонтажу демонтувати електродвигуна і трубопроводів.
 
 
 
Бувають насоси для стічно- масних середовищ типу :
 
 
 
Насоси СМС - це такий вид насоса вільно - вихрового типу , причому у нього відцентрове відкрите робоче колесо.
 
Насоси СМ - це насоси з робочим відцентровим колесом закритого типу.
 
Область застосування .
 
Насоси для стічно- масних середовищ в Україні зараз в основному знаходять широке застосування в сільськогосподарській галузі для певного виду зрошення земельних угідь , городів і садів індивідуальних господарств. Також добре використовуються для видалення фекальних ( стічних ) вод. В основному ними перекачуються такі середовища, як : міські , виробничі та побутові стічні маси , а також інші рідини , в яких є велика кількість забруднень.